ما را حمایت کنید
 

عوامل موثر در تخم گذاری بلدرچین

تخمگذاری بلدرچین

فصل تخم گذاری بلدرچین طولانی بوده و تخم گذاری این پرنده معمولاً در فصل بهار آغاز و تا فصل تابستان و در نقاط گرمسیر تا اواسط پاییز ادامه می یابد. بلدرچین نسبت به افزایش طول روز حساس بوده و با افزایش ساعات روشنایی بلوغ جنسی این پرنده تسریع می شود. زمانی که قرار است بلدرچین ها آمیزش یابند و تخم گذاری را شروع کنند باید توجه داشت که سن آنها در حد فاصل ۲ تا ۵ ماهگی باشد. در این حالت آن ها در اوج تخم گذاری و توانایی جنسی هستند و با افزایش سن جفگیری بلدرچین ها ضعیف عمل نموده راندمان مطلوبی را نخواهند داشت و تولید آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

تعداد تخم تولیدی توسط پرندگان ماده به عوامل مختلف (نظیر تغذیه، سن و غیره) بستگی دارد. در سالن های بسته و در صورت استفاده از برنامه های خاص نوری، در طول فصل تخم گذاری بلدرچین نباید مقدار ساعت نور دادن را کاهش داد. ساده ترین برنامه نوری ۱۷ ساعت روشنایی و ۷ ساعت خاموشی است. برای منترل تولید مثل در گله بلدرچین باید پرندگان را به طور دایم زیر نظر داشت و نوسانات گله را ثبت کرد. البته به دلیل کوچک بودن جثه بلدرچین کنترل گله نسبت به پرندگان بزرگ تر اندکی دشوار تر است. به طور کلی کنترل گله در حالتی که بلدرچین ها در قفس پرورش یابند به مراتب آسان تر از پرورش آن ها بر روی بستر است.

توجه به جیره غذایی در فاز های مختلف تخم گذاری یکی از مهمترین عوامل موثر در کیفیت و میزان تخم تولید شده در گله است. تعادل انرژی و پروتئین جیره و تنظیم آن طبق نیاز بلدرچین ها یکی از مهم ترین وظایف مدیریتی است. تنظیم جیره غذایی و وجود ویتامین ها، اسید های آمینه ضروری و مواد معدنی لازم، تاثیر غیر قابل انکاری در کیفیت و کمیت تخم های تولید شده خواهد داشت.

گله مولد را نباید بیش از یک دوره تخم گذاری (حدود ۶ تا ۷ ماه) نگهداری نمود، زیرا به تدریج تولید تخم، باروری و جوجه در آوری آن کاهش می یابد. از طرف دیگر، جوجه های تولید شده از این گله ضعیف تر و مقاومت آن ها نسبت به بیماری ها کمتر است. برای جلوگیری از مشکلات مربوط به هم خونی بهتر است حداقل هر ۲ تا ۳ سال مولد های جدید یا به اصطلاح خون جدید، وارد گله شود. برای این کار  می توان نر های گله را با نر های گله های دیگر مبادله کرد. همچنین می توان تخم های بارور جدید را زا سویه غیر هم خون تهیه و جوجه های تولیدی را جایگزین کرد در صورت استفاده از هر کدام از این روش ها، پرندگان ورودی و جایگزین باید به مدت سه هفته قرنطینه و سپس وارد گله شوند تا از این طریق از سلامت آنها اطمینان حاصل شود. نکته مهم در انجام جایگزینی غیر هم خون بودن گله یا تخم خریداری شده از گله موجود می باشد.

همچنین باید خون گله مادر در ابتدای هر فصل تولید، آزمایش شود تا گله از لحاظ بیماری تیفوئید ارزیابی شود. اگر این آزمایش در دوره تخم گذاری بلدرچین صورت گیرد، به گله استرس وارد شده و بر تولید تخم اثر می گذارد. همان طور که گفته شد. بلدرچین ماده در حدود ۲ روزگی شروع به تخم گذاری کرده و در سن ۷۰ روزگی بعه اوج تولید می رسد. در این سن حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد گله تخم گذاری می کنند. به طور کلی هر پرنده ماده در طول ۳۶۵ روز ۲۰۰ تا ۲۵۰ عدد تخم تولید می کند. در سال دوم این میزان به شدت کاهش می یابد. طول عمر اقتصادی گله مولد ۶ تا ۸ ماه است و پس از این مدت باید گله را با مولد های جوان جایگزین نمود.

بلدرچین ماده حدود ۷۰ درصد تخم های خود را در ساعات بعد از ظهر تولید می کند که این موضوع با مرغ متفاوت است. درجه حرارت مناسب در پرورش بلدرچین ۱۶ تا ۲۹ درجه سانتی گراد است و لذا در فصول سرد و گرم سال تامین این دامنه حرارتی برای پرندگان بالغ الزامی است. مدیریت خوب در میزان سود تاثیر زیادی دارد. حدود ۸۰ درصد از مشکلات مربوط به بیماری ها، ناشی از عدم شناخت علایم بیماری است که می توان با توجه بیشتر به مسائل مدیریتی و بهداشتی (حتی در امور بسیار جزیی) از آن ها جلوگیری نمود. باید توجه نمود که پیشگیری از بیماری ها بسیار آسان تر و ارزان تر از درمان آن می باشد.

سالن ها باید به طور منظم مخصوصا هنگام تخم گذاری بلدرچین در مورد وجود حیوانات موذی (مثل موش و حشرات) بررسی شوند. در صورت وجود حشرات در سالن باید در کوتاهترین زمان ممکن برای کنترل آنها اقدام نمود. البته بهتر است به طور مداوم سالن ها با اسپری های آفت کش ضد عفونی شوند. بهداشت جایگاه ها باید در درجه اول اهمیت قرار گیرند. آب خوری ها نیز به صورت روزانه و دان خوری ها هر هفته یک بار باید تمیز و ضد عفونی شوند.

طیور اهلی مانند مرغ، غاز و بوقلمون نباید در مزرعه پرورش یابند، زیرا در صورت مریض بودن این حیوانات، عامل بیماری می تواند به بلدرچین ها سرایت کند. در بیشتر موارد مدیران و پرورش دهندگان به این موارد توجه نمی کنند. در ضمن باید از ورود افراد متفرقه به واحد پرورشی، به خصوص به واحد های مولد، جلوگیری شود. این کار بسیاری از مشکلات بهداشتی واحد را کاهش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*