ما را حمایت کنید
 

چیدن تخم ها در دستگاه هچر

تخم بلدرچین در هچر

در روز ۱۵ جوجه کشی تخم ها را برای مدت ۲ تا ۳ روز با رعایت نکاتی ویژه (روش ابر و برگردان) به هچر منتقل و دمای آن را روی ۲/۳۷ درجه سانتی گراد درصد رطوبت را بین ۷۵ تا ۸۰ درصد در نظر می گیرند. توجه به موضوع اکسیژن در روز های ۱۴ به بعد بسیار مهم بوده و همان طور که اکسیژن کاهش می یابد دی اکسید کربن افزایش یافته و باید مراقب بود تا دوره ۱۵ تا ۱۷ روزه انکوباسیون تخم های از حد مجاز خود فراتر نرود. چرخش تخم ها در دستگاه هچر متوقف می شود. پس از خروج اولین جوجه ۲۴ ساعت طول می کشد تا اخرین جوجه از تخم خارج شود. از باز کردن بی مورد درب دستگاه ها با درب شیشه ای استفاده کرد. به دلیل این که تخم بلدرچین ها معمولاً رنگی و لکه دار است نمی توان به راحتی و آن هم قبل از هفته اول مراحل کندلینگ یا رشد جنینی را مشاهده کرد.

بیشتر تلفات جنینی در بلدرچین ها در طی ۲ تا ۳ روز آخر، یعنی قبل از هچ اتفاق می افتد که هم خونی گله و یا نگهداری نادرست تخم ها می تواند از عوامل این تلفات باشد. دستگاه های جوجه کشی علاوه بر درب شیشه ای بهتر است دارای پنکه نیز باشند تا ضمن صرفه جویی در انرژی ، درصد هچ نیز افزایش یابد. در دوران هچ نیازی به چرخاندن تخم ها نیست و معمولاً آن ها را به صورت یک لایه درون سبدی مخصوص قرار می دهند.

به طور کلی دو نوع دستگاه جوجه کشی که در جوجه کشی ها استفاده می شوند، شامل دستگاه های خودکار و دستی می باشد. نوع اول از عملکرد بهتری برخوردار است. برخ

1 دیدگاه

  1. اکبر حسنلو گفت:

    باسلام خسته نباشید اینجانب جوجه کشی بلور چین را شروع کردم در نظر دارم تولید و پرورش بیشتری داشته باشم
    کجا میتوانم بفروش برسانم واز چه ناحیه ای . از راهنمایی های شما سپاس گزارم
    از شهرستان زنجان هستم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*